psycholog wałcz

Dobrochna Stróżyńska

jestem dyplomowanym psychologiem i terapeutką. Posiadam szeroką wiedzę, różnorodne doświadczenie i praktyki zawodowe, które pozwalają mi dobierać odpowiednie metody pracy. Propaguję holistyczne podejście do zdrowia, starając się pracować zarówno z ciałem, duchem jak i umysłem.

Ukończyłam studia magisterskie z psychologii na UKW w Bydgoszczy (nr 28543 /2013r.) oraz studia podyplomowe na SWPS w Poznaniu. W swojej pracy zawodowej działam głównie w oparciu o nurt Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach ( szkolenie II stopnia poziom zaawansowany), jednak w razie konieczności korzystam również z wiedzy innych metod terapeutycznych. Każdy z nas jest inny i potrzebuje indywidualnego podejścia, dlatego też nie ograniczam się sztywno do jednego nurtu. Terapię zawsze dostosowuję do potrzeb i wymagań danego przypadku czy sprawy.

Swoją wiedzę poszerzałam na licznych warsztatach, szkoleniach i kursach (m.in. z psychoterapii, skutecznych metod terapii uzależnień, terapii neurotaktylnej, terapii poznawczo–behawioralnej, systemowej, psychodietetyki, coachingu, mindfulnes – trening uważności, metod i technik kreatywnego myślenia)

Doświadczenie zawodowe zdobyłam pracując jako psycholog w: Warsztatach Terapii Zajęciowej, Domu Pomocy Społecznej, Centrum Badań Psychologicznych, firmie doradczo–szkoleniowej oraz prowadząc poradnictwo indywidualne i sesje grupowe. Praktyki zawodowe odbyłam na oddziale psychiatrycznym w Szpitalu Powiatowym w Złotowie. Psychologią zajmuję się od 10 lat.

Ponadto jestem certyfikowaną hipnoterapeutką – prowadzę sesje terapeutyczne z użyciem hipnozy, które pomagają przyśpieszyć proces leczenia, zmiany lub nabycia nowych umiejętności. Bazuję na metodzie SET (Simple Effective Therapy), która opiera się w dużym stopniu na pracy z emocjami oraz pozwala wykorzystać zasoby ludzkiej podświadomości. Metoda ta jest w pełni bezpieczna oraz może być stosowana nawet u dzieci (powyżej 9 roku życia). Posiadam kilka certyfikatów wydanych przez Professional Hypnosis Training Institute, potwierdzających moje kompetencje do stosowania hipnozy w zaburzeniach lękowych, depresji oraz wykorzystywania technik EMDR (terapii odwrażliwiania i przetwarzania za pomocą ruchu gałek ocznych), a także Hipnoterapii Ericksonowskiej (poziom podstawowy i zaawansowany, Metafory i strategie). Uzyskałam certyfikat wydany przez Polską Akademię Hipnozy do stosowania hipnoterapii w praktyce. Posiadam widzę i umiejętności do prowadzenia procesu hipnoterapii żałoby (OMNI, Barwy Umysłu). Wciąż się rozwijam i regularnie uczestniczę w konferencjach oraz webinariach z zakresu hipnoterapii, zgłębiając różne podejścia i metody. Moje kompetencje hipnoterapeutyczne można sprawdzić na : https://hipnoterapeuci.pl/hipnoterapeuta/dobrochna-strozynska-hipnoterapia-walcz/ 

Zawodowo spełniam się także, jako instruktorka jogi. Ukończyłam certyfikowany kurs hatha jogi pod kierownictwem merytorycznym prof. Janusz Szopy, kurs jogi w chustach, yin jogi,  jogi dla dzieci oraz jogopedii. Nadal zgłębiam swoje umiejętności w tym zakresie, uczestnicząc w licznych szkoleniach (m.in. terapii jogą). Traktuję jogę, jako narzędzie do pracy zarówno z ciałem, jak i umysłem. Jako psycholog cenię sobie terapeutyczne aspekty jogi i staram się wykorzystywać jej dobroczynny wpływ. Każdego dnia dostrzegam jej pozytywne efekty. Joga pomaga m.in.: skutecznie rozładować napięcia zgromadzone w ciele, znacznie poprawia samopoczucie, uczy kontroli emocjonalnej oraz niweluje stres. Obecnie prowadzę zajęcia dla rozmaitych grup, organizuje treningi uważności, ćwiczenia oddechowe oraz sesję relaksacyjne (więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie partnerskiej Kręgosłup OdNowa). Osobiście joga pozwala mi zachować w życiu równowagę, spokój i optymizm ;–) I to właśnie tym chcę się dzielić z innymi.

Prywatnie jestem miłośniczką kotów i dobrych kryminałów.

Współpracuję z: